>

» Ergenekoncular Seçime GirerkenSessizlik değil, çığırtkanlık da, hakikatler gün gibi ışırken, CHP ve MHP ile AK Partinin mücadele sahasına dönecek olan seçimlerden sürprizler beklenebilir. Ergenekoncuları bünyesine alanların halkın hezimetine rızaları olması gerektir.

MHP bu paşalardan birini geçenlerde bünyesine kattı. Yalçın Küçük ’ün tavsiyesine uygun olarak aday göstermek isteyen partilerin başında da CHP geldi. CHP olayı çözmüş ki; aday gösterilmeyeceklerini ifade ettiler. Gerçi bunların temelde avukatı oldukları BİR DAVA da neden böyle bir karara vardılar anlaşılır gibi değil.

Ergenekoncu-darbeci paşaların, gazeteci Balbay ve Haberal’ın aday gösterilmeleri ve halk tarafından benimsenen bir şey değildi. Âmâ CHP işin içinde kendini ayrı görmüyor ve her defasında onları savunur bir pozisyona girer de neden aday göstererek bir heriflik yapma cesaretinden kendini mahrum eder, bilinmez.

MHP açıkça Ergenekon’dan yargılanması süren bir paşaya rozetini taktı. Bu da MHP için bir engel olacaktır. MHP bir de bu vb şahısları aday gösterirse, barajın etrafında dönen oyların sandıktan çıkamaması kuvvetle muhtemeldir. MHP’lilerin refleksleri çok kuvvetli kesimler olduğunu biliyoruz. Çok yanardöner söner oy potansiyeline sahip olan MHP’nin çok ciddi olup, bu konularda kamuoyunun nabzını iyi tutması gerekir. Yoksa MHP yönetimi meclise giremeyen bir partinin vebalini üstlerine almış olurlar.

Yalçın Küçük, APO’nun en has adamı, “dağlardaki Kürt kardeşlerine selam” söyleyen biri. O da Ergenekon’dan sanık. Âmâ adam durmuyor, ortalığa salmış kendini tirek titrek konuşuyor. Sonunuz geldi, halk AK Parti iktidarıyla sizi sonlandırdı. Yoksa Tunus, Fas, Cezayir, Ürdün ve Mısır halklarının yaptığını halk size yapacaktı. Bunu bilen ve gören sizi maşa olarak kullananların sizi tasfiyesi söz konusu. Solcusu, Milliyetçisi, Kürtçüsü, PKK’lısı, DHKP-C, Hizbullah gibi terör örgütleriyle birlikte sonunuz geldi. Halk artık uyandı. Ne kışkırtma yaparsanız yapın iktidar olmanız mümkün değil. CHP’linin mecliste mahalle mahalle, sokak sokak direneceklerini söylemesi ne kadar milletvekilliğine uygun bir davranış? Bunlar bitişin ve eşkıyalığın meclise girmiş şeklidir. Bunlar militanlıkla partiyi, darbeyle demokrasiyi bir mezceden güruhtur.

G.Doğu bölgesinden derin yapı umutludur. Orada yıllardır oluşturdukları PKK baskısı baya bir sonuç veriyor ve seçimleri BDP ’liler götürüyor. Kıyı şeritlerini de CHP alıyor. Diğer yerler de ise Ak Parti’ye… Bazı yerlerde de MHP aldı mı tamamdır. Ergenekon derin devletin istediği koalisyon ortaklı bir hükümetin kurulmasıdır. CHP de buna yeşil ışık yakmıştır. Lakin koalisyonlu bir hükümetin kurulmasına Türk Halkının yeşil ışık yakması söz konusu olmayacaktır. Halk artık koalisyonların yıkım ve tahribatının faturasını ödemekten bıkmıştır.

CHP, hiç bu ülkeyi kuran bir parti olmadı. CHP bu ülkeyi sonradan sahiplenen, kendilerini halkın üzerinde gören, halka baskı ve zulümden, kan ve gözyaşından başka bir şey vermeyen bir partidir. CHP çok partili hayattan sonra hep derin iktidar olmaya yollarını buldu. Onun için halktan oy almak ve seçimi tek başına kazanmak gibi bir dertleri de yoktur. CHP’yi yöneten ve yönlendiren mason ve dönme aileler var. Onların bu ülkede Müslüman Türk halkına kin ve öfkelerinin tarihi kökleri eskidir. Derin yapılanma da, azınlığın çoğunluğa hükümet veren halka rağmen iktidar vermek istememektedir. Şimdi onların istemediği çok şeyleri onların gözünün içine bakarak yapan AK Parti iktidarı, yargıdan, derin çetelerden ve tarihten gelen vesaiklerden dolayı da AK Parti iktidarını istemese de desteklemektedirler. Siz derin yapının saç ayağı partiler, halka samimi olarak bir özgürlük ve refah vaat edebiliyor musunuz? Benim adım Kemal gibi özürlü bir beyin ürünü laflarla siyaset yaparsanız, kendinizi referans verirseniz halk da size hiç güvenmediğini ifade eder. Çünkü SSK’da iken doldurduğunuz PKK’lıların haddi hesabını bilen yok. Güvenlik güçlerinin aradığı ve dağda olan adamları SSK’ya siz, CHP lideri Kılıçdaroğlu, soktunuz. Siz hiç güven vermediniz. Bazıları sizi çok boyasa da, pudralı yüzünüzün altından kirler akmakta, attığınız çamurlar size bir Google şakası yapmaktadır. Ödediğiniz tazminatlar da gün geçtikçe artmakta, sizi hırçınlaştırmaktadır.

 Haber ONAY Editörü