>

» Cumhuriyet ve Halkımız 

29 Ekim 2010, 23:32

Hasan Ahmet   |  

İslami duyarlılıklarımız ve biz deyince aklıma gündem düştü.Başörtülü cumhuriyet veya laik cumhuriyet arasında sıkışan iktidar mücadeleleri.Laiklik kurtuluş mücadelemizin neresindeydi.Başörtüsü veya onun temsil ettiği inançlar,değerler manzumesi…

 

Cumhuriyet kurulalı halk cumhuriyetin neresinde kalmıştı.Kimin cumhuriyeti olmuştu ülke.Halkına yabancı bürokratik bir cumhuriyet komedyası vardı.Halkını hizaya sokan ve korkutan bir cumhuriyet.Halkına yasaklar koyan jakoben bir cumhuriyet. Halkın içinden çıkarıldığı bir cumhuriyetten söz ettik ülkemizde şimdiye kadar.

 

Artık halkın cumhuriyetinden söz etmek zamanı geldi ve geçiyor da.Bana, aileme ve örtüme saygı duymayan bir askeri ve sivil bürokratik düzlemde yaşamak istemiyorum dedim kendimce.Benim dedem bu cumhuriyeti kurdu.Yedi yıl savaştı gazi oldu.Topraklarımızı Ermenilere ve Ruslara teslim etmedi.Ama onların bu Müslüman halka yapmadıklarını birileri,bir yerlerden bazı eller uzandı ve yaptılar.

 

Cumhuriyet resepsiyonu, filan falan, kim ne yaptı,ne etti, haberleri de seyretmedim.Kimin ne yaptığı önemli değildi.Benim inandığım şeyler vardı.Onlar önemliydi benim için.Şu şunu,bu bunu yapmış mutlu olacağım,üzüleceğim, sevineceğim,kahrolacağım v.s psikozuna hiç mi hiç girmedim bile.

 

Benim ülkemde birileri benim inancıma saygı duymazdı bu hep böyleydi.Biliyorum ki yine böyle olacaktır.Asker gitmeyecek,CHP ana muhalefet lideri katılmayacak,başörtüsü bir daha aşağılanacaktı.Her ne kadar bizim başörtüsü problemimiz yok dese de kim inanırdı artık CHP liderine.Facebook’ta bir de beğenmiştim kendisini.beğenimi bulursam geri alacam zaten..

 

Artık bu ülkede kimse ne yiyor ne içiyor ne giyiyor diye,hor ve hakir görülmemeli.İsteyen istediği yerde ve istediği şekilde okuyabilmelidir.İnanç özgürlükleri kısıtlanmamalıdır. İnsanlar isterlerse çocuklarını örterler isterlerse açarlar,bundan laik devlete ne?Olmadı vicdanlara da hükmedecekler,ellerinden gelse rüyalara bile sansür koyacaklar.Despotizm miadını doldurmaktadır.Artık halk cumhuriyete sahip olduğunu düşünen mutlu ve putlu azınlıklardan daha önde gittiğini kabul ettirebilmektedirler.Çünkü mutlu ve putlu azınlıkların arasında İslam çehreli insanlar girmiştir.Onlar sızmalardan rahatsızlık duydukları içindir ki sızanın da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olduğunu kabul etme gereği ortaya çıkmaktadır.

 

Aleviler,Araplar,Türkler Kürtler kim neyi nasıl yaşayacaksa bırakın artık.Bu milletin yakasından düşün ey parazitler.Halk sizi çoktan gömdü tarihe ama siz hala halkla mücadele içindesiniz. Ölülerin tekrar dirilme hakları yoktur.Ancak çizgi veya korku filmlerinde ki hortlaklar sizinle olabilirler.Aklı selim her insan sizi ve temsil ettiğiniz çağdaş şer değerlerinizi reddediyor.

 

İnançlarımız ve İslami duyarlılıklarımız sizin ördüğünüz duvarları yıktı.Artık önünde duramazsınız.Bu halkın inanç ve değerlerine saygı duymaktan başka da yapabileceğiniz tek şey,kendinizi kendinize hapsetmek olacaktır.Halk zaten sizi kendi içinize hapsetmişti.Bunu görememiştiniz.

 

Halka yasak koyarak gardiyan olarak kendinizi görüyor ve belki böylece mutlu oluyordunuz.Şimdi onu mutluluğunuz,gardiyanlığınız da elinizden alındı.Şimdi gardiyanlar koğuşunda derin bir sohbet başladı.Konu: “bu Müslüman halkla başımız dertte,ne yapsak olmuyor,kandıramıyoruz artık”